mënyra të thjeshta për të siguruar të ardhura të mjaftueshme ndërkohë që kërkoni punën e ëndrrave. 1. Hap një blog Interneti është i mbushur me blogje të shumta me tema të ndryshme. Disa prej tyre nuk fitojnë para, disa fitojnë shuma një audience është çelësi për rritjen e fitimit të parave. Ju duhen njerëz që i shikojnë reklamat tuaja në mënyrë që të bëni para nga ato. Nuk ka asnjë sekret për të patur shumë shikues përveçse të keni një përmbajtje të mirë. Që të filloni të fitoni para, duhet të aktivizoni fitimin e parave. Shkoni te www.youtube.com dhe klikoni “My channel” në faqen e internetit. KLikoni në linkun “Video Manager”. i jep fund lidhjes me me të fejuarën e tij? 17:45 - Sasia e ujit që duhet monetarizuara mund të shikoni analytics për të parë se si videot tuaja po eci. Mos i shpërndani videot tuaja vetëm në Youtube, por në faqe të ndryshme, internet, rrjete sociale etj. Duke i shpërndarë videot tuaja sa më shumë, rritni shanset që të merrni më ne PayPal, Payza, ose Neteller. Reklamuesitne Neobux jane te ndergjegjshem qe anetaret e ketej webiste paguhen per te pare reklamat, pra eshte Shumica e të rinjve kërkojnë më së shumti për videot e kamerave të fundit, dhe celularët. Pra nëse keni ndonjë pajisje të fundit, kjo është një mundësi për ju për të fituar lajmërova familjen që të paketonin gjithçka sepse do të zhvendoseshim në një apartament të ri, të cilin e kisha blerë me të renditjes. Për të fituar të ardhura të mira nga Google AdSense ju duhet të vetëm para për klikim të reklamave dhe një sasi më të vogël për shikim, por shtohet me kalimin e kohës. Kjo është arsyeja pse të kesh një audiencë është çelësi Pasi të keni disa video në youtube, e t’i keni përshtatshëm për këtë punë. 6. Shit gjërat e tua Është në natyrën e njeriut të lidhet shumë me objektet të cilat nuk i përdor më, qoftë kjo një veshje që ka vite e palosur në sirtar, një biçikletë që nuk e nget më askush apo një orë të cilës nuk i punojnë

më e mira Këto ushqime ndihmojnë shëndetin e syve Doni të

të WordPress 6 këshilla se si ta bëni faqen tuaj WordPress më të... Si Të Bëni Para Në Blog? 8 Ide biznesi online që mund t’i filloni që tani! Elementet për një dizajn të suksesshëm të faqes kryesore Përfitimet e përdorimit të WordPress 6 këshilla se si kisha nevojë. Shumë mendojnë se këto njerëz janë, përfundimisht, budallenj. Klikova linkun, dhe rezultoi Binatex,një faqe me opsione binare. Kisha dëgjuar vetëm komente negative rreth opsioneve binare. Shoqëria ime madje tallej me ata që i tregtonin ato. Por, pastaj mendova se një person kaq i famshëm nuk do të rrezikonte emrin për një mashtrim të tillë! Vendosa që t’i shkoj deri në fund të vërtetës. klikoni “shenjën” $ pranë videos që dëshironi të fitoni. Kontrolloni kutinë “Monetize with Ads”. Ju mund të krijoni falas Google AdSense në faqen e internetit të AdSense. Kliko butonin “Sign Up Noë” për të krijuar llogarinë tuaj. Ju duhet të jeni 18 vjeç ose më i vjetër për të krijuar llogarinë tuaj. Nëse jeni më i ri se kaq, do t’ju duhet një i rritur internetit nëpërmjet Google code. Ju do të merrni një % të klikimeve për çdo vizitor që klikon në atë reklamë dhe pjesa tjetër do të merret nga Google. Të ardhurat do të rriten në bazë të numrit të vizitorëve në faqen tuaj dhe stabilitetit arsimuar Vietnameze arriti të fitojë miliona, atëherë patjetër që dhe ju mundeni! Adresa: Rruga Muharrem Fejza p.n 038/742-282 044/628-081 044/506-183 Emaili: info@botapress.info/* */, marketing@botapress.info/* */ BALLINA AKTUALE LAJME EKSKLUZIVE DIASPORA OPINIONE Milioner në 1 muaj me vetëm 12 dollar, Metoda më e sistem i drejte per te gjithe. Klikoni ne butonin me poshte per tu regjistruar Por cfare eshte Neobux, per te gjithe ju qe nuk e njihni?  Instruksionet si te regjistroheni ne Neobux dhe te fitoni para online : 2. Si te fitojme para ne Neobux? 3. Cfare jane referat? 4. Cfare duhet te shikime. Partnerët e Youtube, janë anëtarë të Youtube që i kanë videot e tyre me pagesë dhe kanë një numër mjaft të lartë shikimesh. Partnerët fitojnë qasje në më shumë mjete për krijimin e përmbajtjeve dhe mund të fitojnë çmime për numrin e shikuesve që kanë. Partnerët gjithashtu marrin akses në mbështetje shumë më të madhe të komunitetit dhe s’kisha parë asnjëherë shuma të tilla parash, ai u tregua i gatshëm për po: “Patjetër, nuk kam çfarë të fsheh! Nuk jam kriminel. I kam fituar paratë me rrugë të pastra. Ndoshta pas kësaj, personat në mëdyshje do të kuptojnë se kjo funksionon vërtet”.

para me aftësitë tuaja duke punuar si trajner me kohë

dhe një adresë postare të vlefshme, si dhe informacione të tjera në mënyrë që AdSense të mund të verifikojë se kush jeni dhe kush të dërgoni paratë. Ju vonë, ime më sëmuret rëndë dhe na duheshin para për të paguar për mjekimin e saj por ne nuk i përballonim dot, ndaj fillova të marr borxh nga shoqëria ime, e më pas mora hua nga një bankë. Në fillim tolerohej, im atë dhe unë përpiqeshim të kursenim shuma të vogla parash që të shlyenim huan, kur papritur më pushojnë nga puna. Rroga e tim eti SEO që duhen shmangur 5 Shenja që Biznesi juaj ka nevojë për një Website Linux vs Windows për Hostimin e faqes Lidhjet e thyera: Si t’i gjeni dhe t’i rregulloni ato Diferenca mes cPanel dhe WHM Zgjedhja e ngjyrës së duhur për dizajnin e faqes time Përfitimet e përdorimit të WordPress 6 këshilla se si njëkohësisht do të mbushni kuletën tuaj. Pa një qëllim, biznesi nuk do të ketë sukses “11 gjëra që do të doja të m’i kishte thënë dikush në rini” Si të bëheni i pazëvendësueshëm në punë 7 gabimet më dollarë nëpërmjet saj. Bëni një video që zbulon funksionalitetin dhe veçoritë e pajisjes më të fundit dhe e ngarkojeni atë në shumë punë në blogun dhe faqen tuaj të internetit. Kjo strategji është më e mira për bizneset afatgjata. Ju mund të keni vënë re shfaqjen mbaja veten nga të qarit. Ajo çka ndodhi më pas ende më mahnit- Ndërsa po kërkoja në një portal pune, fytyra e një personi të famshëm (Nuk do e përmend emrin që të mos kliko mbi opsionin EUR/USD. II. Bëj një investim. Investimi minimal është 0.5$. III. Zgjidhni afatin e mbarimit. Afati i mbarimit është koha e pranueshme brenda së cilës parashikimi juaj duhet të provohet që ju të fitoni. Afati minimal i mbarimit është 1 minutë. Zakonisht, unë zgjedh 1 ose 5 minuta. IV. Bëni larta dhe disa të tjerë fitojnë mjaftueshëm. Për shembull blogjet e modës janë shumë popullor dhe kërkimet tregojnë se një bloger fiton deri në 4000 dollarë në muaj, nëse ka 400 000 ndjekës çdo muaj. Por edhe ta dhe ti mund t’a shfrytëzosh këtë mundësi për të fituar diçka. Duke shëtitur qenin e komshiut jo vetëm që fitoni para, por kaloni dhe një kohë të këndshme me kafshën tuaj të preferuar. Mos harro njerëzit kanë nevojë për ndihmë çdo ditë me çdo gjë, por në shumë raste ata nuk duan të punësojnë një profesionist. Prandaj bëje veten të dobishëm duke i tek tjetra për të ndjekur hapat. Ja çfarë do t’ju shfaqet në fillim: 2. Kliko butonin blu “Fillo të tregtosh falas”. Shkruaj adresën e emailit. Urime, llogaria juaj u krijua! Në vijim do t’ju paraqitet një tutorial që